Zaszczytny tytuł nadany w konkursie

   Zakończył się ogólnopolski plebiscyt Euro-Gmina, Euro-Partner województwa warmińsko-mazurskiego. Gminą Roku została gmina wiejska Ełk. Nawet nie próbowałem zrozumieć dlaczego.

 

   Osiągnięcia samorządów oceniała kapituła pod patronatem wojewody warmińsko-mazurskiego. Tego samego, który zablokował proces rozszerzenia miasta Ełk, który jest partyjnym kolegą z PSL wójta Gminy Ełk, którego wójt Polkowski całkiem niedawno odznaczył za brak wspomnianego rozszerzenia.

 

   Wójt Gminy Ełk stwierdził m.in. że to efekt sukcesywnego pozyskiwania środków unijnych na realizację wielu przedsięwzięć, które podnoszą standard życia mieszkańców gminy we wszystkich dziedzinach życia.

 

   Żeby nie było, że się czepiam, mam następujące pytania:

 

– Ile tych sukcesywnie pozyskiwanych środków unijnych pozyskała Gmina Ełk w latach 2006 – 2009?

– Chciałbym poznać, podobnie jak mieszkańcy, te liczne inwestycje, które przeprowadziła gmina – oczywiście bez tych, które na terenie gminy przeprowadził Powiat, czy też pieniądze wyłożyło miasto?

– W czym Gmina Ełk jest lepsza przykładowo od Gminy Kalinowo, która chyba zdecydowanie lepiej radzi sobie z pozyskiwaniem funduszy unijnych?

 

   Mam nadzieję, że wójt odpowie podczas kampanii na te pytania. Mam nadzieję, że uzyskane odpowiedzi pozwolą mi pogratulować zdobycia tego zaszczytnego tytułu.

2 thoughts on “Zaszczytny tytuł nadany w konkursie

  1. Wymiana uprzejmości pomiędzy kolegami z tego samego ugrupowania jest niczym dziwnym, nagroda za nagrodę. Ludzie z gminy widzą wiele, były obietnice, chodzenie od domu do domu. Z tego co Wójt obiecał mało zostało zrobione. Czy ktoś rozliczył Wójta za sprawę Warbusa, Wójt musiał przecież z budżetu Gminy zapłacić odszkodowanie. Najgorsze jest to, że takich spraw jest wiele i nie są one nagłośnione, natomiast coś tak widocznie robionego pod publikę, zamieszczane jest w wielu mediach. Aktualnie Wójt za wszelką cenę chce aby jeden z większych projektów Unijnych miasta legł w gruzach, chodzi o Budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach i szukanie tzw dziury w całym. Panie Wójcie koniec kadencji jest blisko, prosimy w imieniu mieszkańców o większą rozwagę.

  2. Pingback: Ekonom.XMC.pl

Comments are closed.