Niech przemówią fakty, a nie manipulacja polityczna

   Ze smutkiem należy przyjąć prezentację spiskowej teorii działaczy ełckiego Prawa i Sprawiedliwości z dnia 1 marca 2010 roku. Niezrozumiałe jest dla nas postępowanie koalicjanta z PiS tym bardziej, że pracując wspólnie w samorządzie powiatowym przez ponad trzy lata z powodzeniem realizowaliśmy zadania związane z zaspokajaniem potrzeb mieszkańców powiatu we wszystkich dziedzinach życia. Odnotowujemy rekordy wydatków inwestycyjnych, zwiększamy nakłady w edukacji – dzięki czemu możemy pochwalić się wieloma sukcesami, bardzo dobrze prezentuje się powiat ełcki w pomocy społecznej, w komunikacji i w wielu, wielu innych dziedzinach życia.  

 

   Z zaniepokojeniem stwierdzamy, że działacze PiS widzą wszędzie tylko spiski, ataki i zagrożenia. Martwi nas, że wykorzystują wydarzenia, które nie powinny budzić emocji jako haki używane do walki politycznej. W tej wizji wszystko jest walką, konfrontacją i konfliktem z całym światem.

 

   Mimo to Platforma Obywatelska w dalszym ciągu poświęci się odpowiedzialnym działaniom na rzecz lokalnej społeczności, zachowując zasady legalności, gospodarności, rzetelności, a także przejrzystości i jawności.

 

   Chcemy odpowiedzialnego dokończenia kadencji, która według naszej oceny już jest najlepsza w historii powiatu, a został jeszcze czas na zakończenie największych przedsięwzięć i programowania kolejnych.