Szkoła w Chełchach

28a85241026352db977f48334795fdee,28,1Wójt Gminy Ełk zaczynał swoją karierę polityczną w Samoobronie, później gdy partia Andrzeja Leppera zaczęła się rozsypywać, bardzo szybko „przeskoczył” do PSL-u. Teraz najwyraźniej znudzony zbyt spokojną partią Waldemara Pawlaka zaczyna zerkać w kierunku Prawa i Sprawiedliwości.

Wyrazem tego jest chyba pomysł nadania szkole podstawowej w Chełchach imienia Lecha Kaczyńskiego.

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Wiadomo – idą wybory samorządowe, więc trzeba się wyróżnić. Impreza zaplanowana na 18 października jak nic przyciągnie do Gminy Ełk prezesa PiS, więc szykuje się rozgłos na całą Polskę.

Imię uzyska także druga szkoła na terenie gminy, gimnazjum, której patronem zostanie ksiądz Jerzy Popiełuszko – kapelan warszawskiej Solidarności. To z kolei pomysł godny pochwalenia.

Fot: Onet.pl

4 thoughts on “Szkoła w Chełchach

  1. Co się tu czepiać wójta Polkowskiego przecież Polska jest krajem demokratycznym, świeckim, gdzie kto u władzy, rządzi jak chce ;). Polkowski ma bardzo skrajne zapatrywania prawicowe, choć PSL jest raczej bliżej centrum, a przeskakiwanie z partii do partii to przecież norma, szczególnie u takich ludzi. Wiadomo jeżeli czegoś się pragnie za wszelką cenę to można zawsze się dopasować. Zastanawia mnie tylko do czego jeszcze może się ten nasz wójt posunąć aby zachować stanowisko.

  2. Lepiej szkoła imienia Lecha niż jakiegoś Palikota abo Tuska

  3. Moim zdaniem żaden współczesny polityk nie zasługuje na to by być patronem czegokolwiek.

  4. Z „Programu Wyborczego” KWW „CaĹ‚y EĹ‚k – Nasz Dom” A.D. 2010 [z rozdziaĹ‚u: ” ‚Polityka’ historyczna” ] ;

    [3.] Nadanie imienia „Prezydenta RP Lecha KaczyĹ„skiego” – nieoczekiwanie i tragicznie zmarĹ‚ego pod Katyniem – jednej z ulic EĹ‚ku /dotychczasowe: GdaĹ„ska lub Suwalska/.

    HUBERT PIOTROWSKI, mieszkaniec EĹ‚ku, prawnik; [portal „Nasza Klasa”, I LO w GiĹĽycku].

Comments are closed.