SLD gotowe do wyborów

tadeusz-iwińskiSojusz Lewicy Demokratycznej ogłosił listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W naszym okręgu wyborczym, który obejmuje województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie, liderem listy będzie poseł Tadeusz Iwiński, niezwykle doświadczony poseł, który w ławach  sejmowych zasiada już 7 kadencję. Listę zamyka wójt gminy Prostki  – Bożena Bagan, ale jej kandydowanie ma raczej na celu tylko zebranie trochę głosów „na listę”.

Osobiście uważam, że taki kształt listy Sojuszu to dobra wiadomość dla Ełku. Dlaczego? Bo przypuszczam, iż SLD jeden mandat może zdobyć. Tadeusz Iwiński ma realną szansę zostać europosłem, a jak tak się stanie, to liderem listy – w wyborach parlamentarnych w roku 2015 – prawdopodobnie zostanie Jerzy Czepułkowski. Jestem przekonany, że wówczas po raz kolejny będzie posłem … a kto wie, może doczekamy się tego już w bieżącym roku.

Z  punktu widzenia interesów naszego miasta różnice partyjne nie są istotne. Ważne, aby w Sejmie RP byli przedstawiciele Ełku. Obecnie mamy dwóch posłów. Mam nadzieję, że po następnych wyborach będzie ich dalej co najmniej dwóch. Nie miałbym nic przeciwko, żeby byli to Jerzy Czepułkowski i Andrzej Orzechowski.

Fot: epowiatostrolecki.pl