Zabierają kasę na „szesnastkę”

Jak podał portal gazeta.pl minister infrastruktury wstrzymał środki na dalszą modernizację krajowej „szesnastki”. Potwierdził tę informację dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

„Szesnastka” to główna trasa przecinająca region ze wschodu na zachód. To także jedna z ważniejszych dróg łączących Ełk z zachodem kraju. Kilka lat temu odcinek z Olsztyna do Ełku został wpisany na listę projektów kluczowych unijnego programu „Infrastruktura i środowisko”. Na remont tej drogi przeznaczono aż 385 mln euro. Pierwotnie harmonogram prac był następujący: Biskupiec-Borki Wielkie – 2010-11, Borki Wielkie – Mrągowo – 2011-13, Stare Jabłonki-Gietrzwałd – 2011-13, Południowa obwodnica Olsztyna – 2011-2013, Obwodnica południowa Mrągowa – 2011-13, Mrągowo – Orzysz 2012-2014, Orzysz-Ełk, a także Ełk – granica województwa – po 2013 r.

Wszystko wskazuje jednak na to, że to ogromne, przygotowywane latami przedsięwzięcie na razie zrealizowane zostanie tylko w tej niewielkiej części. Na pewno znacznie przesunie się sprawa budowy obwodnicy Olsztyna, co niestety będzie miało wpływ na termin wykonania następnych prac, w tym budowa drogi w okolicach Ełku. No cóż, pozostaje wierzyć, że lokalni politycy zrobią wszystko, aby ten czarny scenariusz nie stał się rzeczywistością.