Stadion im. Stefana Marcinkiewicza

   Na wtorkowym posiedzeniu Zarządu miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Ełku przyjęto uchwałę, która rekomenduje radnym PO podjęcie działań związanych ze zmianą nazwy stadionu miejskiego. Stadion przyjąłby imię Stefana Marcinkiewicza – faktycznego twórcy piłki nożnej w Ełku.

 

   Nie jest to nowa inicjatywa. W czasie obchodów 60-lecia MKS Mazur Ełk na ręce ówczesnego przewodniczącego Rady Miasta wpłynął już taki wniosek lecz niestety wówczas sprawa na tym się zakończyła. Teraz ełcka Platforma postanowiła podjąć działania, które doprowadzą ją skutecznie do końca. Miejmy nadzieję, że znajdzie ona swój finał jeszcze na sierpniowej sesji Rady Miasta.

 

  W 2006 roku w uzasadnieniu wniosku napisano: „Stefan Marcinkiewicz – człowiek legenda naszego miasta, wybrał swoją drogę poświęcając całe życie sportowi, a konkretnie piłce nożnej. W pierwszych latach po II wojnie światowej był zawodnikiem klubu sportowego Kolejarz Ełk, a następnie przez kilkadziesiąt lat był trenerem i wychowawcą wielu pokoleń oraz wzorem szlachetnego człowieka. Dzięki Niemu setki młodych chłopców, zamiast popaść w zachowania patologiczne, znalazły swoje miejsce w pięknej dziedzinie życia jaką jest sport. Za swoją wspaniałą postawę życiową otrzymał On m.in. tytuł Ełczanina 2002 Roku.”