Sianie fikcji

fikcjaDziałalność słowotwórcza prezesa PiS mimo dni zadumy nie ustaje. Jest wręcz przeciwnie. Rocznica tragicznej lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem prowokuje go do coraz głośniejszych i ostrzejszych apeli oraz stwierdzeń skierowanych do wielbicieli IV RP. 

Tym razem usłyszeliśmy m.in. o poległych co zostali zdradzeni o świcie. Festiwal siania nierzeczywistości trwa zatem w najlepsze.

Komentując te słowa w telewizji TVN europoseł Cymański mówiąc, że trzeba nazwać pewne rzeczy po imieniu, bredził coś o ludobójstwie. Nie wiem, może go nie zrozumiałem, albo europoseł PiS nie zrozumiał swojego prezesa, albo po prostu pomieszały mu się rocznice.

Jarek oprócz utrwalania wydumanych teorii o zamachu i męczeństwie brata mówił także, iż już wkrótce przejmie w Polsce całą władzę i wreszcie zrobi elementarny porządek. Nawet nie próbuję sobie tego wyobrażać. Jakby mu się to udało, to słowa: „Jarosławie Kaczyński ty jesteś Polską” byłyby widoczne w każdym mieście, na każdej ulicy, w każdym domu, a nasze dzieci śpiewałyby piosenki jak bardzo kochają jaśniejącego ojca narodu.

3 thoughts on “Sianie fikcji

  1. Dla Roberta Klimowicza ‚mord katyĹ„ski’ z 1940 r. to nie ludobĂłjstwo ? A moĹĽe „doĹĽynki” ?

    HUBERT PIOTROWSKI, prawnik; [portal „Nasza Klasa”, I LO w GiĹĽycku; facebook ].

  2. Europoseł PiS komentował słowa swojego prezesa, a te nie odnosiły się do mordu katyńskiego, tylko do zeszłorocznej katastrofy smoleńskiej.

  3. Każdy czyta to samo, tylko odbieramy rzeczy inaczej. Wiadomo o co chodzi i jaki był kontekst wypowiedzi. Katyń, Smoleńsk, nawiązania i co najmniej dziwne wypowiedzi, tak enigmatycznie mogą mówić tylko posłowie PiSu :).

Comments are closed.