Prawybory w ełckiej PO?

   Nie było niespodzianki. Prawybory w Platformie Obywatelskiej wygrał Bronisław Komorowski. To dobry wybór, który zapowiada spokojną i merytoryczną prezydenturę. Radosław Sikorski musi jeszcze trochę poczekać, by spełnić swoje marzenie. Może kiedyś je zrealizuje, czego mu życzę.

 

   Nie zdążył jeszcze opaść kurz po uroczystej konwencji na Politechnice Warszawskiej, a już pojawiła się informacja, że Szczecin jest pierwszym miastem w kraju, w którym lokalna PO zdecydowała się na prawybory przed wyborami samorządowymi.

 

   A w Ełku? Żadne decyzje jeszcze nie zapadły, ale wydaje mi się, że ełcka Platforma także zdecyduje się na formułę prawyborów w przypadku wyboru kandydata na prezydenta miasta. Chcą tego liczni członkowie partii w naszym mieście, chcą tego przedstawiciele lokalnych władz PO.

 

   Sławomir Nitras przekazał informację, iż wzorcowy regulamin lokalnych prawyborów ma zostać przyjęty na zjeździe krajowym partii, który odbędzie się w maju, więc jest jeszcze trochę czasu. Na razie zapraszamy do udziału w naszej sondzie internetowej http://platforma.elk.pl/