Ponownie trochę o PiS

   Niedawno przeglądając Internet natknąłem się na artykuł napisany na blogu salonu24 pod tytułem „Dlaczego należy wytępić PiS?” Napisany został przez kogoś o poglądach prawicowych, kogoś kto zdecydowanie nie zgadza się z twierdzeniem, że partia ta jest ugrupowaniem prawicowym. Oto argumenty jakie przedstawia autor artykułu:

 

   Gospodarcze pomysły PiS są żywcem zaczerpnięte z programu PZPR. To PiS hamuje prywatyzację, to PiS domaga się większych podatków dla najbogatszych, żąda utrzymania skorumpowanej państwowej służby zdrowia. Nie są to pomysły ani konserwatywne, ani liberalne, a innych stronnictw do prawicy nie zaliczamy.

Po drugie program PiS kierowany jest do najbiedniejszych Polaków, a sama partia opiera swą siłę na związkach zawodowych. W żadnym kraju na świecie nie ma partii, która deklaruje prawicowość, a zarazem tak blisko współżyje ze związkami zawodowymi.


  
Prawica – jak argumentuje – opiera się na poszanowaniu państwa prawa. Tymczasem to rząd PiS linczował ludzi na konferencjach prasowych (wyrok w sprawie Garlickiego), to p. Kaczyński wzywał do tego, aby sądy zwracały uwagę na opinię publiczną, to PiS najgoręcej domaga się łamania choćby zasady lex retro non agit odbierając choćby nabyte za PRL prawa emerytalne. 

 

   PiS mimo wcześniejszych innych deklaracji, z chęcią wszedł w koalicję z Samoobroną, partią skrajnie populistyczna i lewicowa. Co więcej – poseł z PiS Antoni Macierewicz mówi o tym, iż PiS chętnie wejdzie w koalicję z partią lewicową – ale niepodległościową – czyli: narodowo-socjalistyczną.

 

   Po piąte wreszcie – autor tekstu argumentuje dalej – szeroko w Polskiej tradycji historycznej za prawicę przedwojenną uważa się endecję z Romanem Dmowskim na czele. Tymczasem PiS bez ogródek odwołuje się do PPS-owskiej, lewicowej sanacji i marszałka Piłsudskiego.

 

Może warte przemyślenia.

 

Artykuł znajdziecie tutaj: http://xsior.salon24.pl/143649,dlaczego-pis-nalezy-wytepic