Polska Plus

W ubiegłą sobotę ogłoszono utworzenie nowej partii politycznej pod nazwą Polska Plus. Partię utworzyli byli działacze Pis. Jak powiedział Ludwik Dorn, jeden z liderów tego ugrupowania, ideą Polski Plus jest odwołanie się do energii Polaków między innymi przez obniżkę podatków i przeprowadzenie trzeciej fali polskich reform: finansów publicznych, systemu emerytalno-rentowego, ochrony zdrowia.

 

Szczerze mówiąc to nie poczułem się jakoś szczególnie zaskoczony tym co chcą zrobić. Nic nowego, nic oryginalnego. Wszystkie partie odwołują się do energii Polaków i mówią o potrzebie przeprowadzenia takich reform. Jednak gdy takie partie występują potem jako opozycja i ktoś próbuje te reformy wdrożyć, to zaczyna się krzyk, że krzywdzą ludzi. Oby w przypadku Polski Plus tak nie było. 

 

Mimo wszystko uważam, że ugrupowanie to tworzą ludzie, którzy dają pewną gwarancję, iż będą postępować inaczej niż awanturniczy Pis. Wydaje mi się, że są to politycy, których można przekonać do poparcia rozsądnych pomysłów, którzy nie będą przeciw dla samej idei walki politycznej. Dlatego też życzę im jak najlepiej. Im wyższe poparcie uzyskają w społeczeństwie tym słabszy będzie Pis. Oby tylko udało im się przekroczyć 5% próg wyborczy.