Platforma Obywatelska w Gminie Ełk

   Twierdzi się powszechnie, że Bronisław Komorowski swój elektorat posiadał głównie w dużych miastach. Mówi się, że to ci wyborcy w dużej mierze zadecydowali o jego sukcesie. Być może tak jest, ale warto także przyjrzeć się wynikom uzyskanym przez marszałka na terenach wiejskich, a szczególnie w Gminie Ełk.

 

   Na terenach wokół naszego miasta Jarosław Kaczyński uzyskał 37,72% głosów, Bronisław Komorowski 62,28% – w sumie 2.125 głosów, tymczasem w Ełku, Kaczyński – 40,99%, Komorowski – 59,01%. Gmina w tym zestawieniu wypada nieco lepiej. Tak dobry wynik nie wziął się „z nikąd”. To także zasługa członków Platformy Obywatelskiej działających od kilku już lat na tym terenie.

 

   W mieście prowadzenie kampanii jest względnie proste. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że wiesza się banery i plakaty, roznosi ulotki, czasem odbywa się jakiś wiec. Na wsi trzeba rozmawiać z każdym indywidualnie. Inaczej nie ma to większego sensu. Nawet zbieranie podpisów poparcia dla kandydata jest inne. W mieście wystarczy przejść się po sąsiadach w klatce w bloku, dać listy znajomym i sprawa załatwiona. Większość ludzi nie wnika. Prosisz to masz. Podpisują. A jak nie … idziesz do mieszkania obok. Na wsi każdy podpis to często długa pogawędka na temat kandydata. Tam ludzie traktują swój podpis jak zobowiązanie, więc takie rozmowy nie są łatwe. Warto zatem czasem docenić niewielkie koło gminne.

1 thought on “Platforma Obywatelska w Gminie Ełk

  1. Oczywiście trzeba doceniać każdego. Czy to koło pracujące na rzecz kandydata, czy ludzi nie związanych z ugrupowaniami politycznymi, którzy po prostu widzą iż dana opcja polityczna daje szansę na jakąś pozytywną zmianę. Faktycznie, warto podziękować mieszkańcom gminy za tak duże poparcie, poparcie, które dostał Bronisław Komorowski.

Comments are closed.