Platforma pierwsza zaczyna kampanię wyborczą

W poniedziałek Platforma Obywatelska jako pierwsza partia w regionie oficjalnie rozpoczęła kampanię przed wyborami parlamentarnymi. Marszałek Jacek Protas, przewodniczący regionalnych struktur partii prezentował kandydatów.

Olsztyńską listę do Sejmu otwiera posłanka Beata Bublewicz, za nią jest poseł Andrzej Orzechowski. Z trzeciego miejsca wystartuje Lidia Staroń. Na start z listy PO zdecydowała się również Danuta Ciborowska związana z Socjaldemokracją Polską, której przyznano ostatnie, dwudzieste miejsce. O mandat będą się również ubiegać olsztyńscy radni: Halina Ciunel i Paweł Papke oraz starosta Mirosław Pampuch. Powiat Ełcki reprezentować będzie także Danuta Maria Sikora, szefowa struktur Platformy w Gminie Prostki.

Jestem przekonany, że kandydaci, których proponujemy to zestaw osób na bardzo wysokim poziomie pod względem wiedzy merytorycznej i postaw życiowych – powiedział Jacek Protas, który zaprezentował też strategię wyborczą. Chcemy przede wszystkim rozmawiać z mieszkańcami, jeśli będą sobie życzyli to nawet w domach. Najważniejszy dla nas jest kontakt bezpośredni. Nasza kampania jest pozytywna, nie będziemy się przerzucać oskarżeniami z naszymi politycznymi oponentami.

Kandydaci obiecują, że nie będą uciekać od trudnych tematów, bo wyborcy mają prawo rozliczyć ich z realizacji obietnic złożonych podczas ostatniej kampanii. Zapowiadają, że już od dzisiaj rozpoczną tzw. akcję „door to door” (ang. od drzwi do drzwi). Będą prezentować mieszkańcom Warmii i Mazur materiał informacyjny zatytułowany „Polska w budowie”.

Platforma zaprezentowała też kandydatów do Senatu, którzy 9 października po raz pierwszy będą rywalizować w jednomandatowych okręgach. W szranki stają obecni senatorowie: Ryszard Górecki, Stanisław Gorczyca i Marek Konopka. Nową twarzą jest Jerzy Wcisła, przewodniczący Rady Miejskiej Elbląga i szef tamtejszej delegatury urzędu marszałkowskiego.

Pełna lista kandydatów na posła w okręgu olsztyńskim:

 1. Bublewicz Maria Beata
 2. Orzechowski Andrzej
 3. Staroń Lidia Ewa
 4. Cichoń Janusz Władysław
 5. Koch Eugeniusz Kazimierz
 6. Ciunel Halina Teresa
 7. Osiecki Julian
 8. Pampuch Mirosław Józef
 9. Piotrowska Jolanta
 10. Zarzecki Jacek
 11. Bogdanowicz-Kordjak Ewa
 12. Galibarczyk Marcin
 13. Anchim Władysław
 14. Bojarska Alicja Wiesława
 15. Minko Leszek Jerzy
 16. Łępicka-Gij Monika
 17. Sikora Danuta Maria
 18. Paweł Papke
 19. Makarewicz Grzegorz
 20. Ciborowska Danuta

Więcej… http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,10085062,

Platforma_pierwsza_zaczyna_kampanie_wyborcza.html