List do Donalda Tuska

Władze ełckiej Platformy Obywatelskiej z zadowoleniem oceniły ewidentny sukces PO w ostatnich wyborach parlamentarnych.

W okręgu 35 (olsztyńsko – ełckim) lista Platformy Obywatelskiej zdobyła 41,73% wszystkich oddanych głosów, co dało 5 mandatów poselskich. Sukcesem zakończyły się wybory w całym województwie warmińsko-mazurskim, bo także w okręgu 34 (elbląskim) lista PO zdobyła 42,37% wszystkich oddanych głosów, co dało dodatkowo 4 mandaty poselskie. Pełen sukces odnieśli kandydaci Platformy do senatu i w przyszłej kadencji będziemy mieli czterech senatorów PO z naszego regionu w osobach: Ryszarda Góreckiego, Marka Konopki, Stanisława Gorczycy i Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego.

Posłem ponownie został Andrzej Orzechowski, który swoją postawą i pracą parlamentarną przez ostatnie cztery lata, jak nikt, zasłużył na zaufanie, którym został obdarzony.

Ełcka Platforma Obywatelska chcąc wykorzystać sukces wyborczy, pragnie teraz powalczyć o stanowisko Wojewody Warmińsko-Mazurskiego dla przedstawiciela PO, tym bardziej, że wyborcy w naszym województwie niekoniecznie popierają wizję i program koalicjanta z PSL-u, a dotychczasowy wojewoda – przedstawiciel PSL – uzyskał raczej mizerny wynik wyborczy.

Dlatego też wysłany został list do Premiera Donalda Tuska o następującej treści:

W związku z ponownym sukcesem wyborczym Platformy Obywatelskiej RP w województwie warmińsko-mazurskim pozwoliliśmy sobie wystosować niniejszy list do Pana. Uważamy, iż mamy moralne prawo, jako członkowie PO, domagać się zmiany na stanowisku wojewody. Chcielibyśmy, aby przez kolejne cztery lata wojewodą była osoba wywodząca się z szeregów PO a nie PSL. Nasi wierni wyborcy liczą na takową zmianę i według nas zasługują na nią.

Koalicjant zaś powinien uszanować wolę większości wyborców, którzy w październikowych wyborach postawili na najlepszych – członków Platformy Obywatelskiej.

Jednocześnie zwróciliśmy się do Zarządów Powiatów PO w naszym województwie o przyjęcie podobnego stanowiska.

Liczymy na Pańskie poparcie w tej sprawie.

1 thought on “List do Donalda Tuska

  1. Miejmy nadziejÄ™, ĹĽe Pan Premier potraktuje powaĹĽnie swoich wyborcĂłw i „zafunduje” innemu wojewĂłdztwu wĹ‚odarza z PSL – czas na zmiany 🙂

Comments are closed.