Świt Odysei

Premier Donald Tusk zdecydował, że Polska nie weźmie udziału w libijskiej operacji „Świt Odysei”. Zgodzili się z nim prawie wszyscy – koalicjanci i opozycja … przynajmniej ta z  SLD.

Jest to operacja lotnicza, a my nie mamy takich samolotów, które mogłyby uczestniczyć w tej operacji, bo nasze F-16, które mamy, w chwili obecnej nie są przystosowane do takiej akcji militarnej. Ponadto w obecnej sytuacji kryzysu gospodarczego nie ma zgody  Polaków na taką interwencję – te argumenty niestety nie przekonały złotoustej Anny Fotygi.

Najpierw przypomniała o odwołaniu wizyty premiera Tuska w Londynie „bo namowy premiera Camerona do pozostania w świecie wartości świata zachodniego mogły być dla naszego pieszczocha krępujące” – jak to napisała. Potem niemal wprost insynuowała, że Tusk odmawiając wzięcia udziału naszych wojsk w operacji „Świt Odysei” kierował się tym co robi Rosja. W ten sam ton uderzył jej kolega, który na Cyprze porozbijał meleksy. Jak powiedział Karski – Polska postąpiła „tak samo” jak Niemcy, Rosja i Chiny, a przeciwnie w stosunku do tego, jak postępuje w tej chwili świat demokratyczny.

Jeszcze nie tak dawno propaganda PiS – także ustami wspomnianego powyżej „wybitnego fachowca” od polityki zagranicznej – ubolewała nad żołnierzami polskimi, których „wredny rząd Tuska” wysłał na misje w Afganistanie i Iraku wraz z demokratycznym światem. Teraz te same osoby  zarzucają rządowi, że nie ma odwagi, aby wysłać polskich żołnierzy na śmierć. Moim zdaniem jest to żenujące.

Fot: www.widelec.org

1 thought on “Świt Odysei

  1. Wszystko PO 5 zł.

Comments are closed.