Ruszyła wyborcza karuzela

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, na której ełcka Platforma Obywatelska przedstawiła kandydatów partii w nadchodzących wyborach samorządowych. Kandydatem na prezydenta Ełku jest Włodzimierz Szelążek, obecny wiceprezydent miasta, kandydatem na urząd wójta Gminy Ełk jest obecny starosta Powiatu Ełckiego -Krzysztof Piłat.

Prezentacji kandydatów dokonał Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, który pełni również funkcję Przewodniczącego PO RP Regionu Warmińsko-Mazurskiego. W trakcie swojego wystąpienia podsumował aktywność władz samorządu powiatowego i miejskiego, zwracając uwagę na bardzo dużą ilość środków pozyskanych z RPO. Jacek Protas mówił również o tym, jak ważna jest współpraca samorządów: Miasto Ełk i Gmina Ełk powinny żyć w symbiozie. Nie może być tak, że między samorządami nie ma współpracy.

Jego myśl rozwinął Krzysztof Piłat, który podkreślił, iż trzeba przerwać sytuację, w której nie ma porozumienia między samorządem miejskim i gminnym. W czasie wojenek zyskują tylko generałowie – mówił – są widoczni, pokazywani w telewizji, niestety, zwykli mieszkańcy tylko na tym tracą. Jeżeli ktoś mianuje się obrońca granic – obrońcy granic nie płacą za nic – jest to osoba popularna, telewizyjna, ale z gminy wychodzi wydmuszka.

Włodzimierz Szelążek podkreślał, jak ważna jest merytoryczna dyskusja o problemach naszego miasta i wspólne ich rozwiązywanie. Apelował, aby w zbliżającej się walce wyborczej rywalizować używając mądrych słów, programów wyborczych, przekonując do rozwiązań, które chcemy wprowadzić.

Na koniec zaprezentowany został program ełckiej Platformy Obywatelskiej na lata 2010-2014. Jak podkreślono jego realizacja spowoduje, że nadchodząca kadencja będzie równie dobra, jak nie lepsza od tej, która właśnie się kończy. Dlatego warto być z nami, jak mówią członkowie partii i tytuł tego programu. Program dostępny jest na stronie ełckiej PO:

http://www.platforma.elk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=83