W każdym z nas tkwi jakiś talent

img006   W ubiegłą środę w siedzibie Klubu Twórców Kultury przy Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Ełku odbyła się promocja książki Heleny Brodowskiej Prosto z serca. Jest to zbiór poezji zawierający wiersze mówiące o mazurskiej przyrodzie i krajobrazach, uczuciach, sprawach prostych i przyziemnych oraz o papieżu Janie Pawle II. Autorka przez wiele lat pisała swoje wiersze do szuflady. Zaczęła dla wypełnienia wolnego czasu po przejściu na emeryturę, odważyła się pokazać je światu, czego efektem jest ta właśnie książka.

   Twórczość Heleny Brodowskiej najlepiej ocenił jej wnuk Michał, który napisał: Choć liryka Heleny Brodowskiej nie jest wypchana, jak to dzisiaj jest w modzie, licznymi środkami stylistycznymi pokroju metafor, czy niezrozumiałych porównań, to właśnie jej prostota i dosłowność urzeka czytelnika i skłania do refleksji oraz zastanowienia się nad błahymi z pozoru, ale jakże ważnymi sprawami i rzeczami w życiu każdego z nas.

  Przy konstrukcji budżetu miasta na lata następne pomyślmy nad tym, by szansę wydania własnej książki mieli także inni, ci którzy przez lata piszą tylko dla siebie. Dofinansujmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Ełku nie tylko celem wyposażenia jej w nowości wydawnicze, ale także aby placówka ta mogła prowadzić własną działalność wydawniczą. Kto wie jakie talenty literackie kryją się jeszcze gdzieś w Ełku.