Tankuj taniej!

Z pewnym wzruszeniem możemy przypominać sobie magiczne ceny paliw z 2009 roku, które oscylowały pomiędzy 3,5 zł, a 4 zł za litr.

Mówienie wówczas o cenie 4 zł za litr wydawało się absurdem, dziś niestety jest dla kierowców nieosiągalnym marzeniem. Aktualnie ceny paliw zbliżają się do granicy 6 zł i już nikt nie próbuje ustalać barier cenowych, których nie można złamać.

Galopujące ceny paliw wywołują protesty – oskarżamy rząd o wysoką akcyzę, blokujemy stacje paliw tankując po jednym litrze lub zwyczajnie staramy się mniej jeździć. Podobnych pomysłów pojawi się zapewne jeszcze wiele, ale czy będą one skuteczne?

W gronie członków Stowarzyszenia Dobry Duch Samorządu postanowiliśmy stworzyć projekt, który umożliwiłby wszystkim kierowcom tankującym paliwo w Ełku, szybkie dotarcie do zestawienia cen paliw sprzedawanych na stacjach w naszym mieście. Zebraliśmy listę stacji wraz z adresami i rodzajami sprzedawanych tam paliw. Naszym codziennym zadaniem będzie sprawdzenie tych cen i podawanie ich do publicznej wiadomości w formie zestawienia na stronie internetowej dobryduch.elk.pl w zakładce Ceny Paliw. Oddajemy zatem dla kierowców narzędzie pozwalające możliwość uzyskania oszczędności na tankowaniu. Mamy nadzieję, iż w ten sposób pobudzimy konkurencję cenową pomiędzy stacjami paliw w Ełku.

Pomysł nie jest nowy, istnieje wiele stron internetowych prowadzących podobne działania lecz z naszych doświadczeń wynika, iż aktualizacja cen na tych stronach często jest niepełna i nieaktualna. Nasz projekt zakłada aktualizację cen każdego dnia roboczego w godzinach porannych. Z czasem też, nasze stowarzyszenie będzie chciało otworzyć dyskusję na temat jakości paliw w naszym mieście. Czy się uda? Cóż, czas pokaże.