Wnioski do budżetu 2020 – ścieżki rowerowe wzdłuż ulic Łukasiewicza i Sikorskiego

Fot: google.pl

W ciągu ostatnich lat na terenie całego miasta przybyło ścieżek rowerowych. Spotyka się to z zadowoleniem mieszkańców Ełku, gdyż coraz więcej osób korzysta z roweru już nie tylko w celach rekreacyjnych, ale także jako środek transportu przy załatwianiu różnych spraw.

Niestety z osiedla Konieczki ciężko jest się wydostać rowerem. I nie ma to znaczenia w jakim kierunku, czy to do centrum miasta, czy też na inne osiedla. W ciągu ulic Sikorskiego i Łukasiewicza nie ma ścieżek rowerowych, a duży ruch samochodowy sprawia, że jazda ulicą jest bardzo niebezpieczna.

Ile to może kosztować?

Dokonując wyliczeń na podstawie realizacji ścieżki rowerowej budowanej wzdłuż ul. Armii Krajowej, można przypuszczać, że w przypadku ul. Łukasiewicza będzie to koszt około 1,5 mln złotych (dodatkowo niezbędne są ustalenia z PKP w związku z budową Rail-Balticy), natomiast budowa ścieżki wzdłuż ul. Sikorskiego około 3,3 mln złotych.

Wnioski o ścieżki rowerowe na ul. Łukasiewicza i ul. Sikorskiego co jakiś czas pojawiają się przy okazji uchwalania budżetu. Dotychczas pozostawały bez echa. Czy tak będzie i tym razem? Prezydent zapewnia, iż łączenie istniejących w Ełku ścieżek rowerowych to sprawa priorytetowa, oby tylko znalazły się na ten cel pieniądze. Niestety nie są to małe pieniądze.