Nie ma czego się wstydzić – cz. II

1447782721_4269_psliWe wrześniu w jednym z artykułów pisałem, że razem z radną Joanną Porucznik będziemy co jakiś czas podsumowywać naszą aktywność w Radzie Miasta – pisać o tym jakie składaliśmy interpelacje oraz propozycje, o co pytaliśmy i na jakie problemy mieszkańców wskazywaliśmy.

Oczywiście tylko to, co wykracza poza bieżącą pracę radnego. Wszystkiego nie da się opisać, bo kto by to czytał Zatem tylko to, co najważniejsze w październiku i listopadzie:

  1. Złożyliśmy projekt uchwały zmieniający regulamin Społecznej Komisji Mieszkaniowej. Tak, aby każdy przypadek osoby wnioskującej o przydział mieszkania był rozpatrzony najwnikliwiej jak się da, tak aby pomagać tym najbardziej potrzebującym.

Więcej na ten temat w artykule: Aby nie popełnić błędu i pomóc najbardziej potrzebującym

  1. Zaproponowaliśmy rozpoczęcie prac nad uchwałą antysmogową, przedstawiliśmy konkretne rozwiązania, które według nas typu uchwała powinna zawierać. Zatrute i bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia powietrze, to niestety także zimowy problem Ełku. Myślimy, że czas się go pozbyć.

Szczegóły w artykule: Uchwała antysmogową

  1. Na ulicy Kraszewskiego, na Zatorzu, od niedawna jest nowy chodnik. To nie chwaląc się nasza „wina” . To my zabiegaliśmy by powstał.
  2. Wreszcie naprawiono ulicę Podhorskiego. Studzienki już nie zagrażają ani kierowcom, ani ich samochodom. Pisaliśmy już wielokrotnie o tym i ku naszej radości, temat jest już zamknięty.
  3. Zwróciliśmy uwagę, iż na ulicy Słowackiego, mniej więcej na wysokości przedszkola miejskiego nie działały lampy i przez to było tam ciemno i straszno. Na szczęście było, bo po naszej interwencji lampy już świecą. Generalnie staramy się pilnować, aby przynajmniej na Konieczkach zepsute lampy były wymieniane, ale okazuje się, że kolejka jest naprawdę długa i w całym mieście takich nieświecących latarni jest całkiem sporo.
  4. Wskazaliśmy problem niebezpiecznego parkingu przy wieżowcu stojącego na rogu Mickiewicza i Piłsudskiego. Samochody często parkują tam wprost na ścieżce rowerowej, albo wyjeżdżając tyłem z parkingu stwarzają zagrożenie dla poruszających się po ścieżce rowerzystów. Według informacji przekazanych przez prezydenta trwają ustalenia z Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną (właścicielem terenu) mające znaleźć rozwiązanie, które w efekcie ograniczy to zagrożenie.
  5. Poruszyliśmy problem, który mają obecnie mieszkańcy bloku przy ulicy Dąbrowskiego 10. Po wprowadzeniu przez Galerię opłat za parking, wielu kierowców chcąc oszczędzić swoje cenne dwa złote zostawia samochód przy najbliższym bloku – właśnie przy ul. Dąbrowskiego, doprowadzając do koszmaru komunikacyjnego w tym miejscu. Według zapewnień urzędników policja ma znaleźć rozwiązanie tego koszmaru już wkrótce.
  6. Zwróciliśmy uwagę, iż skrzyżowanie ulic Kajki, Tuwima i Grodzieńskiej jest zbyt trudne dla niektórych kierowców i dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji. Zaproponowaliśmy więc wprowadzenie na nim bezkolizyjnej sygnalizacji świetlnej. Trochę to spowolni ruch na skrzyżowaniu, ale po pierwsze – to nie jest najbardziej zatłoczone miejsce w naszym mieście, więc nie powinno byś problemu, a po drugie – bezpieczeństwo jest najważniejsze.
  7. Trochę niepokoiliśmy się o inwestycję na skwerze przy ulicy Małeckich i Armii Krajowej, która pewnie ruszy w ciągu najbliższego roku. Jest już bowiem projekt nowoczesnego budynku, który ma tam powstać (na zdjęciu). Co prawda budować go będzie prywatny inwestor i to jego decyzja, co zamierza tam wybudować, ale myślimy, że warto z nim porozmawiać i przekonać do nieznacznej zmiany projektu, tak aby nowy budynek nawiązywał do zabytkowego sąsiedztwa. Wszak ta część miasta to nasza ełcka starówka.

Nie ma się czego wstydzić – cz. I