Karta Ełczanina

Fot: ro.com.pl

Dotychczas w Ełku funkcjonowały: Karta Rodzina +, Karta Seniora i Karta Aktywny Ełk. Dawały one wybranym posiadaczom różne przywileje związane z ułatwieniem dostępu do usług i ofert nie tylko miejskich jednostek organizacyjnych takich jak np. MOSiR czy ECK, ale także niektórych prywatnych przedsiębiorców.

Niestety nie mogli z tych kart korzystać wszyscy mieszkańcy naszego miasta – teraz ma to się zmienić. W Ełku, prawdopodobnie już od 1 maja 2020 roku będzie tylko jedna karta, Karta Ełczanina.

Warunki jej uzyskania są dwa. Pierwszy – płacisz podatki w Ełku, drugi – nie zalegasz z opłatami lokalnymi.

Cały program tworzony jest zatem z myślą o osobach, które mieszkają w Ełku. Dzięki jego wprowadzeniu skorzystają wszyscy mieszkańcy, także ci, którzy do tej pory nie mieli możliwości zyskać wsparcie jakie np. posiadały rodziny wielodzietne.

Mam tu na myśli przede wszystkim samotnych rodziców, bowiem od dłuższego już czasu szukaliśmy rozwiązań umożliwiających wsparcie tych rodzin.

Karta Ełczanina, poza dotychczasową, tradycyjną formą, będzie także aplikacją w telefonie. Aby ułatwić realizację programu powstanie Portal Karta Ełczanina, gdzie każdy korzystający będzie miał swoje indywidualne konto. Będzie ono służyło nie tylko do obsługi konta, lecz także do składania wniosków w innych, różnych sprawach urzędowych.

Karta będzie także umożliwiała zbieranie punktów przez użytkowników, np. 10 wejść na basen da 10 punktów, za które będzie istniała możliwość darmowego wejścia na basen lub na film, 100 przejazdów MZK umożliwi darmowe usługi czy to w MOSiR czy ECK itd.

Usług w ramach konta ma być bardzo dużo. Planuje się m.in. udostępnienie wirtualnej karty turysty umożliwiającej rezerwację i zakupy usług, ulgi i dodatkowe punkty przy naborze do żłobka i przedszkoli, będzie można podłączyć ewentualne rozliczanie płatnego parkowania i wiele, wiele innych.

Generalnie Karta Ełczanina, oprócz wymiernych korzyści, znacząco ułatwi nam załatwianie wielu spraw w naszym mieście.

Szczegóły programu poznamy na najbliższej Komisji Budżetu – 17 grudnia.