Kandydat Krzysztof Piłat

1779750_667232996674989_1014447884_nW majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Znana jest już bowiem lista Platformy Obywatelskiej. Jej liderem będzie Barbara Kudrycka reprezentująca Podlasie. Natomiast wśród przedstawicieli naszego województwa na listach wyborczych znalazł się obecny starosta ełcki Krzysztof Piłat.

Oprócz reprezentującego Ełk Krzysztofa Piłata, z województwa warmińsko-mazurskiego startować będą: Paweł Papke – osoba powszechnie znana, były reprezentant naszego kraju w siatkówce, a obecnie poseł PO oraz Monika Cwalińska (Ruciane-Nida), Bernadeta Hordejuk (Iława) i Jerzy Wcisła (Elbląg).

W 2009 roku w okręgu wyborczym obejmującym województwa: warmińsko-mazurskie i podlaskie, mandaty europosłów przypadły Krzysztofowi Liskowi (PO) i Jackowi Kurskiemu (wówczas PiS, obecnie Solidarna Polska). Obaj byli „spadochroniarzami” – mimo iż na co dzień pochodzący z innych województw zostali umieszczeni na „naszych listach” przez struktury partyjne.

Teraz przyszedł czas na kandydatów z naszego regionu. Potwierdził to na wczorajszej konferencji prasowej Jacek Protas marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, który powiedział m.in.: Zachęcamy do oddawania głosów na ludzi stąd, a nie z zewnątrz. Nie jest bowiem bez znaczenia na kogo oddajemy swoje głosy. Jest niezwykle ważne, aby ełczanie głosowali na przedstawiciela naszego miasta, bo w polityce siła i skuteczność liczona jest zawsze liczbą zdobytych w wyborach głosów.