Jedyny opozycyjny klub w Radzie Miasta

dobry duchPrzynajmniej na razie, po pierwszej sesji Rady Miasta, bo na następnej najprawdopodobniej coś jeszcze powstanie. 

Jednakże, według stanu na dziś, Dobry Duch Samorządu jest jedynym, obok Dobra Wspólnego, klubem w Radzie Miasta Ełku.

Kilka osób pytało mnie, czy będziemy w opozycji, czy koalicji. Przyznaję, że jest to pytanie, które choć nie powinno zaskakiwać, to jakoś ciągle mnie dziwi. W naszym kraju krajobraz powyborczy dzielimy według kryteriów – „czarne / białe”. Jeżeli określisz się jako opozycja, to prawie zawsze, niejako z definicji, musisz być przeciw. Obserwując nasz parlament można łatwo zauważyć, iż nie ma znaczenia czy propozycja rządzących jest mądra, czy głupia. Przemyślana, czy kompletnie „z kosmosu”. Jesteś w opozycji – głosujesz na „nie”.

My zaś, klub Dobrego Ducha, wolelibyśmy każdej propozycji przyglądać się z osobna. Jeżeli do czegoś nie będziemy przekonani – chcemy wysłuchać argumentów. Nie chcemy i nie będziemy podejmować decyzji nieprzemyślanych. Nie zagłosujemy na „nie”, bo tak „wypada” opozycji, ale nie zagłosujemy także na „tak” jak nie będziemy do tego przekonani.

Chcemy być w koalicji do mądrych rozwiązań i w opozycji do pomysłów nieprzemyślanych. Wolimy też, skupić się na wypracowaniu własnych pomysłów i rozwiązań, niż na negowaniu propozycji innych klubów i radnych.