W ostatnim czasie wiele dyskutuje się o ekologii w naszym mieście. Jednakże „zgodnie z trendami” ogólnopolskimi więcej się krytykuje niż chwali działania w tym temacie. Tymczasem, według mojej oceny, w Ełku prowadzi się dużo działań ekologicznych, chętniej sadzi się drzewa niż je wycina, a praca pracowników Urzędu Miasta odpowiedzialnych za zieleń miejską jest naprawdę godna pochwalenia.

Warto zatem zadbać o lepszą komunikację z mieszkańcami miasta, rozszerzyć dialog społeczny w temacie zieleni miejskiej

Aktualnie Ełczanie nie zawsze są świadomi wielu działań ekologicznych, a utworzona niedawno zakładka na BIP Urzędu Miasta Ełku jest dla mieszkańców Ełku mało widoczna.

W związku z powyższym zwróciłem się z propozycją utworzenia na stronie głównej Urzędu Miasta w Ełku zakładki o przykładowej nazwie „Zielony Ełk”, na której pojawiałyby się informacje nie tylko o wycince drzew i ich pielęgnacji, ale przede wszystkim informacje o wszelkich inicjatywach ekologicznych jakie mają miejsce w naszym mieście.

W odpowiedzi na interpelację uzyskałem zapewnienie, iż zostanie stworzona na stronie www.elk.pl dla osób zainteresowanych działaniami ekologicznymi w Ełku specjalna zakładka „Green Ełk”, na które znajdą się wszelkie informacje w tym temacie – nie tylko dotyczące pielęgnacji drzew, ale także innych działań, np. akcji sprzątania świata, wymiany pieców, zbiórki surowców wtórnych i wiele, wiele innych. I to cieszy 😊